خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

معرفی کتاب حماسه غدیر از محمدرضا حکیمی


  کتاب حماسه غدیر تالیف استاد محمدرضا حکیمی است که انتشارات دلیل ما آن را منتشر کرده.
  اين کتاب، چنان که از نام آن پيداست، به واقعه‌ي غدير و اهميت آن در سرنوشت مسلمانان و اثبات ولايت بلافصل حضرت علي (ع) مي‌پردازد و شخصيت بزرگ علامه اميني و کتاب گرانقدر وي- یعنی الغدير- را مي‌شناساند.
  در اين کتاب با دلايل و احاديث فراواني اثبات شده است که مسلمانان بعد از پيامبر اکرم (ص) بايد ولي مي‌داشتند، اگر هيچ نصّي بر انتصاب حضرت علي (ع) بر اين امر موجود نبود، باز شايسته‌ترين و لايق‌ترين فرد، وجود مقدس حضرت امير بود. مؤلف براي تأييد اين موضوع ده ها شاهد از سخنان بزرگان و علماي شيعه و اهل سنت با ذکر دقيق منبع آن آورده است.
  نویسنده در این کتاب خوانندگان را به این سمت سوق می دهد که غدیر و پذیرش ولایت علی (ع) راهی است که مسلمانان باید به آن بپیوندند تا اسلام پایدار بماند. او با معرفی کتاب هایی در این زمینه و ارائه مطالبی در ایجاد گرایش همه جانبه به سوی غدیر، مطالب مفصلی درباره کتاب الغدیر علامه امینی دارد که در آن به روش کار او، زحمات بی دریغش و نتایج ثمره بیش از سی ساله او می پردازد.
  سبک نگارش و انشاي اين کتاب، همچون ديگر آثار استاد محمدرضا حکيمي، زيبا و دلنشين و منحصر به‌فرد، و البته اندکي متکلفانه است و همانند ديگر تأليفات ايشان از آيات و روايات و اشعار عربي و فارسي،  سخنان بزرگان، و نيز از منابع و مستندات علمي سرشار است.
  کتاب حماسه غدیر تالیف محمدرضا حکیمی است و انتشارات دلیل ما آن را در 354 صفحه منتشر کرده است.

  این کتاب در کتابخانه شهید بهشتی موجود می باشد 


  این مطلب تا کنون 49 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : کتاب ,حضرت ,مسلمانان ,محمدرضا ,غدیر ,انتشارات دلیل ,منتشر کرده ,محمدرضا حکیمی ,استاد محمدرضا ,حماسه غدیر ,
  معرفی کتاب حماسه غدیر از محمدرضا حکیمی

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر